Аналітики вже кілька років твердять про закінчення ери персональних комп’ютерів. І хоча багато користувачів дійсно перейшли на смартфони та планшети, ноутбуки і настільні комп’ютери все ще користуються великим попитом. Більш того, згідно з останнім звітом аналітиків IDC, ринок персональних комп’ютерів після п’яти років постійного падіння вперше показав позитивні результати. За даними компанії, в першому кварталі 2017 року було відвантажено 60,3 мільйона комп’ютерів, що на 0,6% більше в порівнянні з показниками минулого року. Також цікаво, що всі п’ять найбільших виробників персональних комп’ютерів показали збільшення поставок і частки ринку в порівнянні з результатами першого кварталу 2016 року.
За підсумками першого кварталу 2017 року, найбільшу кількість персональних комп’ютерів відвантажила компанія HP. Її частка ринку зараз становить 21,8%. На другому місці з невеликим відривом слідує Lenovo з 20,4% частки ринку. Далі в рейтингу розмістилися Dell, Apple і Acer.
“Ринок традиційних персональних комп’ютерів пройшов через складну фазу: конкуренція з смартфонами і планшетами, а також збільшення життєвого циклу, що призвело до скорочення поставок ПК на 30% з піку в 2011 році. Проте користувачі зазвичай відкладають заміну ПК, замість того, щоб відмовитися від ПК для інших пристроїв. Комерційний ринок починає цикл заміщення, що має стимулювати зростання протягом всього прогнозу. Споживчий попит залишатиметься під тиском, хоча зростання в сегментах, таких як ігрові комп’ютери, поряд з зростанням насиченості планшетів і смартфонів також призведе до стабілізації споживчого ринку “, – зазначив Джей Чоу, менеджер з досліджень IDC PCD Tracker.
Важливо відзначити, що в доповіді IDC враховуються поставки настільних комп’ютерів, ноутбуків і робочих станцій, а ось планшети на Windows 10 в цю категорію не входять. Також цікаво, що в аналогічному звіті від Gartner повідомляється, що в першому кварталі 2017 року була відвантажено на 2,4% менше комп’ютерів, ніж в минулому році.